HTML

Alba Volán ahogy Én látom!

Ez a blog az Alba Volán jégkorong csapatáról szól úgy, ahogy Mi látjuk. Kielemezzük a meccseket, a szurkolást, a csapattal kapcsolatos híreket és fejleményeket. Mindenről véleményt írunk és nem próbálunk pártatlanok maradni. Szeretettel üdvözlünk mindenkit, aki úgy dönt, olvassa irományainkat. Várjuk a véleményeket és kritikákat bármilyen formában.

Friss topikok

Utolsó kommentek

• Alba Volán hokirajongó: Igen, el kell ismerni, az utóbbi meccseken, de főleg a tegnapi Ljubljana elleni meccsen - amit élő... (2011.01.03. 21:42) Szar sorozat
  • M.Ádám: Sziasztok! A legelején had szögezzem le hogy senkit és semmit nem minősítek a hozzászólásommal. P... (2011.01.03. 14:23) Szar sorozat
  • benö51: Most érkezett el szerintem a tavalyi szlovén csapatok által képviselt effektus. El kell kezdeni s... (2011.01.03. 07:17) Szar sorozat
  • jutti87: Először is! Örülök, hogy megemlítetted, hogy újra írod a blogot. Vissza olvastam egy-két írásunkat... (2010.12.28. 13:57) Hiányozni fogsz Nathan!
  • Raon: Rex, lassan visszatérhetnél, kezdődik a szezon. :) (2009.08.29. 22:17) Csicsóról nevezik el a Fehérvári Jégcsarnokot
  • Utolsó 20

Alba Volán - Jesenice 5-1

2009.01.14. 00:25 Rex

Szép játék, jó szurkolás, megérdemelt győzelem és kimondottan jó hangulat jellemezte a ma estét a fehérvári jégcsarnokban. Úgy mentem ki, hogy reméltem és bíztam a sikerben, de ha azt mondják 6gól (valójában 5, erről majd késöbb) születik, nem feltétlen így osztottam volna el. A meccs előtt 3-2őt mondtam, az első harmad után 4-2. Az is szép lett volna, de nem, a csapat most messze felülmúlta várakozásaimat és szerintem másokét is. Kellemes meglepetés mind a végeredmény, mind a Volán játéka. Bele is kezdek, mert ennyi gólt, hosszú idő míg összeszed az ember.

A Blue Brothers egy kis meglepetéssel várta a csapatot, aranyos kék zászlókat lóbáltak, tetszett az ötlet, de sajnos nem láttam igazán, mert valami más vonta el a figyelmem ekkor. Miután felálltak a játékosok egymással szembe, 1perces néma megemlékezés következett az SC Csíkszereda elhunyt elnökére, Antal Istvánra emlékezve.

Keményen kezdtük az első harmadot, látszott mind a hozzáálláson, mind a játékon, hogy most pedig megmutatjuk. A Jesenice kicsit nehezen vette fel a ritmust, de aztán belejöttek, ennek ellenére a teljes első harmadban mi irányítottunk. Öröm volt nézni a játékot. Egyszerűen élveztem. Szembetűnő volt, hogy sorra hoztuk el a bulikat, folyamatosan támadtunk, szép helyzeteket dolgoztunk ki. Az első kiállításra is sokat kellett várni, Nathan állítatta ki magát, mikor az egyik buli előtt szóváltásba keveredett az ellenfél játékosával és meglökte botjával. Nem ítélem el ezért, ki tudja mivel provokálták és szerintem alap, hogy egy férfi megvédi becsületét. Nem volt probléma, kivédekeztük. Nem sokkal késöbb kaptunk mi is egy előnyt, a csapat felállt és szépen járt is a korong, még lövés is akadt, ennek ellenére azonban elúszni látszódott, ám fél percel a lejárta előtt kettős emberelőnyt kaptunk. Szépen felvittük a pakkot, kis játék a kapu előtt, majd Csicsó passzából Süti bevágta 1-0. Gyönyörű gól. Még jobban nyomtuk a Jesenicét, Ők sem játszottak rosszúl, főleg ebben a harmadban, de a Volán teljes mértékben ellenfele fülé emelkedett. Egyszerűen jobbak voltunk. Feltünően sokat bírtokoluk a korongot és szinte végig támadtunk. Csak a szerencséjüknek köszönhetik, hogy nem kaptak több gólt.

A második harmad elején kicsit több mint egy percig kettős emberhátrányt kaptunk. Abszolút nem jelentett gondot, gyönyörűen kivédekeztük, sőt Nathan megszerezte a korongot és tökéletesen találta el az épp a büntetőpadról visszaérkező Tokajit, aki nem is tökölt bevágta 2-0. Ezt is rengeteg gyönyörű helyzet követte, érett a következő fehérvári gól. Nem is értem, hogy nem lőtünk többet, sokszor tényleg csak szerencséje volt az ellenfélnek. Ugyan azt csináltuk amit az első harmadban, harciasan mentünk előre és támadtunk úgy, hogy a védekezésre is sikerült odafigyelni teljes mértékben. Meg is hozta következő gyümölcsét szemetkápráztató játékunk, kis tolongás a kapu előtt, majd Sofi passzából, Hegyi kotorta a pakkot a gólvonal mögé 3-0. Eddig is elég jó volt a szurkolás, mindenki érezte, hogy itt most tényleg játszik a Volán. Sőt a Blue Brothers jóvoltából, már szép nagy dobbal adták az alaphangot. Köszönjük nekik, ez már nagyon kellett. Igaz nem voltunk valami sokan, de aki kint volt, szurkolt. Jó volt a hangulat, semmi zsörtölődés, semmi fikázódás, csak a tiszta éneklés és buzdítás. Ahogy az első harmad végén, úgy ez után is vastaps közepette vonultak le a játékosok pihenni, immár 3gólos előnnyel.

Az utolsó játékrészt durva játékkal kezdte a Jesenice. Bíztak benne, hogy nem fújják be keménységüket az eredményre való tekintettel. Ez egy darabig be is jött nekik, de még így sem tudták megtörni a Volánt. Mi csak játszottunk tovább ahogy eddig. Ezt Palkovics Krisztián nyomatékosította is egy hatalmas szóló után lőtt góljával 4-0. Tipikus, igazi, hamisítatlan, 100% Palkovics Krisztián. Még ráraktunk egy lapáttal az eddigiekre és tovább nyomultunk, az Jesenice csak nem hagyta abba undorító szabálytalanságaikat, de itt már a spori is úgy gondolta sok, emberelőny. Nem sokkal késöbb, kettős előny. Több se kellett Nathannek így már 5-0. A már megnyert meccs ellenére nem áltunk le és szebbnél szebb helyzeteket alakítottunk ki. Levi shootoutja is csak a balszerencsén és a bíró jóindulatán múlt, ugyanis a korong a magasból a kapu tetejére érkezett, majd onnan levi hátára pattant és leesett a jégre, Levi ráült. Én onnan ahol álltam nem tudtam megállapítani, hogy gól volt-e, de barátaim szerint, akik pont ott ülnek a kapu környékén, közel sem volt az. Mind1, a vezetőbíró kis rábeszélés után úgy gondolta megadja. Bár nem esett jól, kicsit olyan alamizsna érzése volt. Nem érdekelt túlzottan, csak Levit sajnáltam, tényleg nem sokon múlt. A folytatásban a Jesenice nem adta fel durvaságait és Sofront is keményen majd Jasont lökték palánkra, hogy lent is maradt. Utóbbiért kapott is az ellen 2+10et. Szerencsére egyikőjüknek sem esett komolyabb baja. Említésre méltó esemény ezután már nem történt, így nyertünk teljesen megérdemelten 5-1re. A játék képe alapján teljesen reális ez az eredmény, sőt lehetett volna még nagyobb is a különbség. Úgy láttam, ott fogtuk meg Őket, hogy rájukeröltettük a Mi játékstílusunkat és a Mi játékunkat játszottuk egész végig. Ezzel nem tudtak mit kezdeni és teljesen felörlődtek.

Sajnos a Graz és a Ljubljana is nyert, így nem tudtuk csökkenteni hátrányunkat, de ha ilyen játékkal fogadjuk a soronkövetkezőket nem lesz gond. Még meglehet a 9.hely. Matematikai esély még a rájátszásra is van, de ehhez nem csak az kell, hogy mi minden meccset hozzunk, hanem az is, hogy a csúcsformában lévő Graz sorra hasaljon. Realitásnál maradva inkább 9. És akkor már kézzelfogható a fejlődés tavalyhoz képest. Pénteken találkozunk, jöjjön mindenki, mert most láthatja a szezon elejei csapatot. Élvezetes jó meccs volt, kiegészítve hasonló szurkolással. Soha rosszabbat. Hajrá Volán, Hajrá Székesfehérvár!